top of page
Search

Mīti par koka celtnēm

Updated: Sep 3, 2021

Dodoties pastaigā, cik koka māju jūs redzat apkārt? Visticamāk, ne īpaši daudz. Mēs nesaprotam, kāpēc koka mājas nav populāras, jo nevaram atrast pietiekami labus iemeslus, lai izvēlētos mājas, kas celtas izmantojot citus materiālus. Pavērojot šo tendenci noskaidrojām, ka liela daļa sabiedrības baidās izvēlēties koka mājas tāpēc, ka ne līdz galam ir pārliecināti par to kalpotspēju un praktiskumu.


Mēs esam apkopojuši pāris populārākos mītus par koka mājām, kas attur cilvēkus no izvēles iegātāties koka mājas.


Mīts Nr. 1: Koka mājas ir sezonālas - nav paredzētas lietošanai visu gadu.


Pastāv nepareizs uzskats, ka koka mājas ir labas kā vasarnīcas/dārza mājas vai nojumes, kur vasarā pavadāt laiku īslaicīgi, bet ne kā dzīvojamās mājas pastāvīgai dzīvošanai. Mājai, kas celta no koka, ir daudz labākas siltuma īpašības nekā ķieģeļu, betona, akmens vai jebkura cita materiāla mājai. Koka mājas mūsdienās ir mūsdienīgas, drošas, ietver visas nepieciešamās lietas, un tās var būvēt tik lielas vai mazas, cik vēlaties.


Mīts nr. 2: Ēkas, kas izgatavotas no koka ir uguns nedrošas.


Pilnīgi saprotams ir uzskats, ka ēkas, kas izgatavotas no koka, nav visdrošākās attiecībā uz ugunsdrošību. Šāds apgalvojums bija patiess pirms vairākiem gadiem, taču, tehnoloģijām attīstoties, šodien par to vairs nav jāuztraucās. Mēs būvējam mājas ar materiāliem, kas ir apstrādāti tā, lai būtu pēc iespējas drošāki pret apdraudējumiem, kurus rada uguns. Neskatoties uz to, paturiet prātā, ka neviena māja nav 100% droša no dažādiem draudiem neatkarīgi no tā, kāds materiāls ir izmantots! Mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju māju pilnībā pasargāt no ugunsgrēka radītiem bojājumiem, kas noteikti ietekmē cenu, bet nepadara koka māju māju dārgāku par māju, kas būvēta no betona. Bieži vien klienti uzskata, ka koka mājai jābūt lētākai par betona māju, tāpēc nepamatoti atsakās no iespējas māju 100% aizsargāt no uguns.


Mīts nr. 3: Koka mājas nav vērtīgas


Cilvēki dažādu iemeslu dēļ baidās no koka mājām un ņem vērā tikai tos faktorus, kurus viņi uzskata par negatīviem (pārsvarā tie ir mīti kurus cenšamies kliedēt šajā bloga rakstā). Viens no, mūsuprāt, vērtīgākajiem koka māju aspektiem ir fakts, ka tās ir videi draudzīgas. Koks ir viens no ilgtspējīgākajiem un videi labvēlīgākajiem celtniecības materiāliem. Tas ir saistīts ar oglekļa dioksīda absorbciju augšanas laikā, pielāgošanās spēju kā produktu un pārstrādājamību. Vai jūs zinājāt, ka piespiedu ventilācija šajās mājās nav obligāta prasība, jo koka sienas ir difūzijai atvērtas un mitrā gaisa apmaiņa notiek dabīgā ceļā caur sienām. Skandināvijā 70% māju ir koka mājas.


Mīts nr. 4: Koka mājas ir trauslas


Vai jūs uztrauc, ka izvēloties koka māju, tā būs trauslāka nekā ķieģeļu, akmens vai jebkura cita materiāla mājas? Mēs jau paskaidrojām, kā koka mājas nav visnedrošākās pret uguns radītiem bojājumiem, un tagad mēs "apgāzīsim" mītu, ka tās ir trauslas!


Ja jūs māc šaubas, šajā Instagram ierakstā, kurā parādīts kā Smart Wood Technology celtā sauna izskatās pēc vētras, varat pārleicināties, ka šis patiešām ir mīts -https://www.instagram.com/p/CASj9lnJ4lj/


Ir 21. gadsimts... tehnoloģijas ir ievērojami attīstījušās, un koka mājas ir izturīgākas nekā jebkad! Paturiet prātā, ka jums ir jārūpējas par savu māju tāpat kā par jebkuru citu lietu, kas ir jūsu īpašumā, lai saglabātu to kvalitāti. Gadījumā, ja tomēr notiek kāds neparedzēts gadījums, bojājumu novēršana koka mājām ir vienkārša un ātra. Ja kaut kas notiek ar betona māju, tas ir sarežģīts process, kura atjaunošana prasa daudz ilgāku laiku.


Mīts nr. 5: Koka māju būvniecības process ir ilgāks un dārgāks


Mājas celtniecība pašā saknē nav lēta, bet kā jau iepriekš minējām - koka māja, to dabīgo īpašību dēļ, ir lētāks risinājums. Celtniecības process un ilgums ir atkarīgs no tā cik liels projekts. Mazākus projektus kā, piemēram, "A-frame Solo" var uzbūvēt 2 - 3 nedēļu laikā, lielāku projektu kā, piemēram, frēzbaļķu vai koka karkasa māju celtniecības process var ilgt 6 un vairāk mēnešus.


Mīts nr. 6: Termīti


Termīti nemīl sausu koku! Celtniecībā izmantojam žāvētu koksni (Kiln Dried) no Skandināvijas, tāpēc varam neuztraukties par šiem mazajiem iebrucējiem. Žāvēšana ir standarta prakse kokapstrādes rūpnīcās, un tā efektīvi samazina zāģmateriālu mitruma līmeni līdz “praktiski izmantojamam” (18% mitruma) diapazonam - mitruma saturam, kas nerada problēmas, kuras izraisa pārmērīgs mitruma līmenis kokā. Ja klientam joprojām rodas šaubas, tad mēs papildus piedāvājam sertificētu metodi, kas padarīs to 100% drošu pret termītiem!


Kopsavilkums


The industry of wooden houses has evolved and is evolving every day. These stereotypes or myths possibly were relevant a hundred years ago, but irrelevant today. To save yourself time and money, it is also exceptionally important to choose a company that is trustworthy and knows how to work with wood. While building wooden houses there is a big possibility to make fatal mistakes and therefore it is important to choose a company which knows the technology very well and builds the house according to all the technical requirements. Smart Wood Cyprus has a team of knowledgeable and certified carpenters that will provide quality and precise building process.


Koka māju idustrija ir attīstījusies un turpina attīstieties katru dienu. Šie stereotipi vai mīti, iespējams, bija aktuāli pirms simts gadiem, bet mūsdienās tie vairs nerada problēmas. Lai ietaupītu laiku un naudu, ir arī ārkārtīgi svarīgi izvēlēties uzņēmumu, kas ir uzticams un zina kā strādāt ar koku! Būvējot koka mājas, pastāv liela iespēja pieļaut vitālas kļūdas, tāpēc ir svarīgi izvēlēties uzņēmumu, kas ļoti labi pārzina tehnoloģiju un būvē māju atbilstoši visām tehniskajām prasībām. Smart Wood Technology ir zinošu un sertificēta komanda, kas nodrošinās kvalitatīvu un precīzu būvniecības procesu!


2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page